Желе бонбони 200г

Желе производ 

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, скробен сируп, вода, средство за желирање: агар- агар, регулатор на киселост: лимонска киселина,  ароми, природни бои:  куркумин, екстракт од пиперка, кармин, хлорофилин.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1580kJ/ 377 kcal
Масти 0g
од кои
заситени 0g
Јаглехидрати 91g
од кои
Шеќери 78g
Растителни влакна 0g
Протеини 0g
Сол 0g
Шифра 236
Нето тежина по единица (kg) 0.20
Ean code unit 5310002480027
Амбалажа 400x200x147
Производи по амбалажа 30
Нето тежина на амбалажа (kg) 6.00
Ean code carton 5310002605249
Амбалажи во палета 100