Хазелнут чоколаден десерт лешник 150г

Чоколаден полнет десерт со крем од лешник

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, млеко во прав, растителна маст (палмина), какао путер, безмасно млеко во прав, какао маса, лешник (8% во кремот), сурутка во прав, емулгатори: соја лецитин, арома, арома: ванилин. Млечната чоколада содржи какао делови: 30% мин., суви материи на млеко: 20% мин. Може да содржи траги од бадем

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија
Масти
од кои
заситени
Јаглехидрати
од кои
Шеќери
Растителни влакна
Протеини
Сол
Шифра 1060
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Бар код индивидуално пакување 5310002201073
Амбалажа 380x280x190
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.80
Бар код кутија 5310002201097
Амбалажи во палета 88