Кафе чоколаден десерт 150г

Чоколаден полнет десерт со крем од кафе

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, млеко во прав, билна маст (палмина), какао путер, безмасно млеко во прав, какао маса, сурутка во прав, кафе (2% во кремот), емулгатор: соја лецитин, арома, арома ванилин. Млечната чоколада содржи какао делови: 30% мин., суви материи на млеко: 20 % мин. Може да содржи траги од лешник и  бадем.

Да се чува на суво и ладно.

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2108 kJ/504kcal
Масти 7g
од кои
заситени 2g
Јаглехидрати 10g
од кои
Шеќери 8g
Растителни влакна 32g
Протеини 1.3g
Сол 0g
Шифра 1061
Нето тежина по единица (kg) 0.15
Ean code unit 5310002201080
Амбалажа 380x280x190
Производи по амбалажа 12
Нето тежина на амбалажа (kg) 1.80
Ean code carton 5310002201103
Амбалажи во палета 88