Кинг рум плочка 1.2кг

Фондан производ прелиен со чоколада

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен  сируп, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, киселина: лимонска киселина, ароми. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин. Може да содржи траги од млечни производи, белка, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100г
Енергија 1786kJ/ 427kcal
Масти
од кои
заситени 3.5г
Јаглехидрати 90г
од кои
Шеќери 87г
Растителни влакна
Протеини
Сол