Витлате млечна чоколада

Состојки: шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, безмасно млеко во прав, сурутка во прав, путер, емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Какао делови: 30% мин. ,  суви материи на млеко: 18% мин. Може да содржи трагови од лешници, бадеми и ореви.

Да се чува на суво и ладно

Категорија
Состојки и нутритивни вредности
Нутритивни вредности за 100g
Енергија 2365kJ/565 kcal
Масти 31g
од кои
заситени 20g
Јаглехидрати 63g
од кои
Шеќери 47g
Растителни влакна 0g
Протеини 5g
Сол 0g
Шифра 13
Нето тежина по единица (kg) 0.10
Ean code unit 5310002000263
Амбалажа 250x168x97
Производи по амбалажа 24
Нето тежина на амбалажа (kg) 2.40
Ean code carton 5310002000829
Амбалажи во палета 200