Кинг рум плочка

Фондан производ прелиен со чоколада

Состојки и нутритивни вредности

Состојки: шеќер, гликозен  сируп, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол полирицинолеат, киселина: лимонска киселина, ароми. Чоколадата содржи какао делови: 53% мин. Може да содржи траги од млечни производи, белка, лешник и бадем.

Да се чува на суво и ладно

Нутритивни вредности за 100g
Енергија 1786kJ/ 427kcal
Масти 6g
од кои
заситени 3.5g
Јаглехидрати 90g
од кои
Шеќери 87g
Растителни влакна 0g
Протеини 2g
Сол 0g
Шифра 1766
Нето тежина по единица (kg) 0.40
Ean code unit 5310002154522
Амбалажа 402x211x199
Производи по амбалажа 24
Нето тежина на амбалажа (kg) 9.60
Ean code carton 5310002154539
Амбалажи во палета 72